Numer VIN umiejscowiony jest w różnych miejscach w naszym pojeździe. Zazwyczaj jednak powinno być to widoczne miejsce, dlatego często VIN znajdziemy na obudowie deski rozdzielczej bądź przegrodzie czołowej. Jednak dla osoby, która nie zna się na branży motoryzacyjnej ciężko jest określić gdzie jest VIN Kenworth. Wszystko zależy od modelu oraz roku produkcji pojazdu.

Gdzie jest VIN w Kenworth?

Wiele osób ma problem z określeniem gdzie jest VIN Kenworth, dlatego często korzystają z pomocy specjalisty. Niestety za taką usługę musimy zapłacić. Istnieją jednak darmowe rozwiązania w Internecie, w wyniku których otrzymamy ten sam efekt, nic nie płacąc. Przykładem jest nasza strona numervin.com, gdzie znajdziemy bazę umiejscowienia numerów VIN w każdym pojeździe. Wystarczy, że wybierzemy markę, model oraz rok produkcji pojazdu, a po chwili otrzymamy rozwiązanie. Dzięki numervin.com możemy sprawdzić, gdzie zlokalizowany jest nasz VIN nie tylko w pojazdach ciężarowych, ale również motocyklach, autobusach i samochodach osobowych.

Sprawdź gdzie jest VIN w Kenworth

Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić historię pojazdu! Zrobisz to wpisując niżej numer VIN Kenworth:

Wygenerowany raport jest nieocenioną pomocą przy sprawdzeniu pojazdu. Dane w nim zawarte stanowią zestawienie informacji niezbędnych do poznania historii auta.

Numer VIN – co to jest?

VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w  Stanach Zjednoczonych.  Producenci aut np. Kenworth już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów  w Europie. Jednak  pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku)  światowi producenci, wraz z producentami  amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.

W 1981 roku  Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).

Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.